У прокуратурі відреагували на заяви міського голови Дрогобича про тиск на нього “через мобілізацію”

Позиція прокуратури щодо заяв мера Дрогобича про «тиск через мобілізацію». В інформаційному просторі поширюється інформація про нібито здійснення тиску з боку органів прокуратури на міського голову Дрогобича Львівської області з питань, пов’язаних із мобілізацією.

Як повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, така інтерпретація є некоректною та не відповідає фактичним обставинам.

Встановлено, що у 2025 році міський голова не організував та не забезпечив на території населених пунктів Дрогобицької територіальної громади проведення мобілізації, визначеної розпорядженням начальника районної військової адміністрації.

У зв’язку з цим щодо посадовця було винесено дві постанови про притягнення до адміністративної відповідальності з накладенням штрафів у розмірі 34 та 59,5 тисяч гривень. Законність цих рішень підтверджена судом апеляційної інстанції.

«Наголошуємо, що спеціалізовані прокуратури у сфері оборони не наділені повноваженнями щодо складання і розгляду адміністративних протоколів стосовно громадян за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, передбачену статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до чинного законодавства України, такі повноваження належать виключно до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Відтак, твердження про нібито «тиск через мобілізацію» з боку спеціалізованої прокуратури не відповідає дійсності, оскільки цей орган не здійснює адміністративного впливу та не бере участі у процедурах притягнення цивільних громадян до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку», наголошується у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що міського голову Дрогобича Тараса Кучму оштрафували на 34 тисячі гривень за невиконання мобілізаційного плану.